Ana Sayfa / Yazarlar / Kahraman Ordu / Hasan ERDOĞAN

Kahraman Ordu / Hasan ERDOĞAN

Bediüzzaman Said Nursi r.a Hz.lerinin 5. ŞUA’da: “Kahraman ordu dizginini kurtaracak” beşaretiyle ve kerametinin tahakkuk ediyor. Elhamdulillahi hâzâ min fadlı rabbi.

15 Temmuz hain darbe ve iç savaş teşebbüsünü kahraman milletimiz ile birlikte mani olan ordumuz vazife-i asliyesini yapıyor. Daha önce El Bab şimdi de Afrin harekatı ile mazideki gibi kahramanlık destanı yazmaya devam ediyor. Ve edecek inşaallah.

Ve tekrar bu asil millet boyunduruğu düştüğü yerden kaldırıp Âlem-İslâmın başına geçecek ve ma’küs ta’lihini ve zelil halden “AZİZ” hâle getirecek İNŞAALLAH.

Ve yarı uyanık gafil âlem-i İslâmı uyandıracak İnşaallah.

Tabi iç ve dış hainler her türlü oyunu oynayacak. Lâkin Allah (c.c.) ‘ın inayet ve yardımı ile oyunları bozulacak ve hain boyunlarına dolanacak İNŞAALLAH.
Bize düşen dua, ittihad ve ittifak ile kahraman ordumuzun arkasında durmaktadır.

Bediüzzaman Said Nursi r.a Hz.lerinin hayatta kalan tek talebesi ve hizmetkârı Hüsnü Bayramoğlu abi de bu konuda lâhika neşretmiştir.

Allah c.c. Bu masum ve kahraman Türk milletinin ve ordusunun yar ve yardımcısı olsun. Amin Amin Amin inşaallah.

Selam ve dua ile saygılar..

Yazar : Hasan ERDOĞAN

1957 Kastamonu doğumlu. İlk orta lise öğrenimini Kastamonu'da, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Bl.1975-1981'de tamamladı. 1979'da sıkıyönetim ve Ecevit zamanında tutuklandı. 12 gün Kastamonu Cezaevinde, 60 gün Mamak Askeri Cezaevinde zahiren suçsuz yattı. Ve siyaseti bırakıp bir tarikata bağlanma kararı aldı. 1979 sonbaharında M.FEYZI Efendi r.aleyh'i ve dolayısıyla Risale-i Nur'u ve dershaneleri tanıdı. 12 eylül darbesinde sonra NURCU'LUKTAN tutuklandı. İnayet-i İlahi ile 4.gün tahliye edildi, 6.6.1981'de o dönemdeki ilk beraat ve eserlerin iade kararını aldı. Askerlik görevini Kıbrıs'ta sakıncalı Asteğmen olarak tamamladı. Yongapan. A.Ş muhasebede işe başladı. Askerde evlendi 3 kızı 1 oğlu oldu.1989-1990 arası 3 donem Kastamonu Meslek Yüksek Okulu'nda işletme finansmanı ve borçlar hukuku dersi verdi. 1991'de gazeteciliğe başladı, sarı basın kartı aldı. 1994-1996 yıllarında İstanbul'da Damanyolu Tv'de çalıştı. Uyuşamayıp ayrıldı. Ve cep telefonu bayiliği yaptı. Biricik oğlu M.FEYZI'nin 13.5 yaşında vefatıyla 2003'te ticareti bırakıp bir nevi inzivaya çekildi. Kısa süreli bazı gazetelerde çalıştı. Çeşitli makaleleri yayınlandı. "Hür adam" filminde fahri danışmanlık yaptı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema dalinda Yüksek lisans yapıyor. M.FEYZI Efendi r.aleyh'den duyduklarını kitap ve belgesel, Bediüzzaman Said Nursi hazretleri r.a film ve dizi yapma gayretinde.

Web Sitesi
Tüm Yazıları Göster

İlginizi Çekebilir

Yine Teşahhus…

Yine Teşahhus, Şahıslandırma, Şahsiyet Kazandırma Bediüzzaman teşahhus fiilini birçok bahse açılan yüzleriyle yorumlamış. Daha önce …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Naat (sav) / Şevket Özsoy

Seni nasıl öveyim ey âlemler Serveri Nasıl hitap edeyim ey nebîler Nebîsi Gönderdi Rabb'in seni …

Kapat