Ana Sayfa / Yazarlar / Ah o oyunlar.. / Mustafa H. KURT

Ah o oyunlar.. / Mustafa H. KURT

İnkârcıların kendilerine ‘delil’ kıldıkları sloganlarında ve sözlerinde,çok çeşitli kelime ve mantık oyunları vardır hep. 

Neredeyse istisnasız bir şekilde hem de!.

Bunu en başta, kendisi de en ileri inkarcılardan biri olan nefsimizin (nefs-i emmârenin) en korkulu rüyası olan “ölüm gerçeği” karşısında oynadığı oyunlarından da anlayabiliriz mesela.

Sözgelimi, ölümün yokluk olduğunu ya da ölümle birlikte bir daha hiçbir zamanda ve mekanda mevcut olamayacağını düşündüğünde: “Ahiret mi?.. yahu belki de doğrudur, ölümden sonra da bir yerler olabilir” diyerek, ‘son bulmak’ düşüncesinin dehşetine karşı bir umut ve tutunacak bir dal bulmuş olur bir an kendine.

Fakat, “ahiret var-hesap var” ‘meselesini’ hatırladığında ise: “Ama yoktur belki de!.. neden zahmete gireyim ki o halde?” demek suretiyle, bu kez de bu (i)taatsizliğine bir delil ve dayanak bulmuş olur kendince.

Ve nice ömürler de bitip gitmiş olurlar işte böylece!..

Yazar : Mustafa H. KURT

Mustafa H. Kurt: 1974 yılında Gaziantep'te doğdu. Cumhuriyet Lisesi (1992) ve Gaziantep Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu (2000). Türkiye’de ve Almanya’da eğitimcilik yanında farklı iş kollarında çalıştı. Yazarımız, kastamonur.com yanında hâlihazırda çeşitli dergi ve haber sitelerinde yazıyor.

Tüm Yazıları Göster

İlginizi Çekebilir

Trump’ın Kudüs kararında Evanjeliklerin rolü / Prof. Dr. Özcan HIDIR

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve Amerikan Elçiliği’ni Kudüs’e taşıyacağını açıklaması, ABD’deki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Akabe Biati’nde İki Kadın

Yazar: Melike DEMİR Akabe buluşmasında Peygamber Efendimize biat eden Medineli 12 Müslüman, kendilerine İslam’ı öğretecek bir …

Kapat