Ana Sayfa / Yazarlar / Ah o oyunlar.. / Mustafa H. KURT

Ah o oyunlar.. / Mustafa H. KURT

İnkârcıların kendilerine ‘delil’ kıldıkları sloganlarında ve sözlerinde,çok çeşitli kelime ve mantık oyunları vardır hep. 

Neredeyse istisnasız bir şekilde hem de!.

Bunu en başta, kendisi de en ileri inkarcılardan biri olan nefsimizin (nefs-i emmârenin) en korkulu rüyası olan “ölüm gerçeği” karşısında oynadığı oyunlarından da anlayabiliriz mesela.

Sözgelimi, ölümün yokluk olduğunu ya da ölümle birlikte bir daha hiçbir zamanda ve mekanda mevcut olamayacağını düşündüğünde: “Ahiret mi?.. yahu belki de doğrudur, ölümden sonra da bir yerler olabilir” diyerek, ‘son bulmak’ düşüncesinin dehşetine karşı bir umut ve tutunacak bir dal bulmuş olur bir an kendine.

Fakat, “ahiret var-hesap var” ‘meselesini’ hatırladığında ise: “Ama yoktur belki de!.. neden zahmete gireyim ki o halde?” demek suretiyle, bu kez de bu (i)taatsizliğine bir delil ve dayanak bulmuş olur kendince.

Ve nice ömürler de bitip gitmiş olurlar işte böylece!..

Yazar : Mustafa H. KURT

Mustafa H. Kurt: 1974 yılında Gaziantep'te doğdu. Cumhuriyet Lisesi (1992) ve Gaziantep Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu (2000). Türkiye’de ve Almanya’da eğitimcilik yanında farklı iş kollarında çalıştı. Yazarımız, kastamonur.com yanında hâlihazırda çeşitli dergi ve haber sitelerinde yazıyor.

Tüm Yazıları Göster

İlginizi Çekebilir

Kertenkele Öldürmek Hadisi Üzerine Bir Diyalog Algoritması ..

❌ Kertenkele öldürmek sevap diyor uydurma hadisiniz. ✔️ Kertenkele demiyor, vezağa (وَزَغَةٌ) diyor ; yani …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Sahabe sevgisinin dinimizdeki yeri / Mehmed KIRKINCI

Sahabe sevgisinin dinimizdeki yeri nedir ki, bazı gruplar sahabelerden bir kısmına düşman olmaları yüzünden ehl-i …

Kapat