Ana Sayfa / HABERLER & Yorumlar / Bedîüzzaman Kastamonu’da Dualarla Anıldı

Bedîüzzaman Kastamonu’da Dualarla Anıldı

Bedîüzzaman Said Nursî Hz.leri, 1936-1943 yılları arasında sekiz yıla yakın mecburî ikamete tabi tutulduğu Kastamonu’da mevlid programıyla anıldı.

Asrımızın muazzam âlimi Bedîüzzaman Said Nursî Hz.leri ve Kastamonu iman-Nur kahramanları bu yıl sekizincisi düzenlenen mevlid programı ile Kastamonu Nasrullah Camîi’nde anıldı.

Saat 11.00 sularında başlayan Mevlid programı, Nasrullah Camii baş imam hatipleri Kahraman Şekercioğlu ve Hamdi Kömleksiz hocaefendiler tarafından Kur’an-ı Kerim’den ayetlerin okunması ile başladı. Ardından Risale-i Nur’dan dersler yapıldı.

Hizmet Vakfı Kastamonu Şubesi tarafından tertip edilen programa, halkımızın yoğun ilgi ve katılımı yanısıra, Türkiye’nin değişik şehirlerinden pek çok Nur talebesi Bedîüzzaman Said Nursi hz.lerinin izlerini takibetmek, sekiz yıl yaşadığı, çileler çektiği, eserler verdiği Kastamonu’yu ziyaret için mevlid programını vesile bilerek geldiler.

Öte yandan Bedîüzzaman hazretlerinin hayatta kalan tek yakın talebesi ve vârisi Hüsnü Bayramoğlu, yine hayatta iken Hz. Üstad’a hizmet eden Tosya Bürnük Köyü’nden Hulusi Ok da katıldılar, Risale-i Nur’dan dersler okudular..
Hüsnü Bayramoğlu Ağabey, özellikle İslam kardeşliğinden bahseden “Uhuvvet Risalesi”nden bölümler okudu ve okuttu.

Program sonrası okunan hatm-i şeriflerin duaları yapılarak öğle namazı eda edildi, namaz tesbihatı yapıldı.
Cami çıkışı cemaate Risale-i Nur Külliyatının Kastamonu’da yazılmış mühim parçalarından olan “Münâcât Risalesi” ile Kastamonu’ya has çekme helva hediye edildi.

Program, Bediüzzaman Hz.lerinin yaklaşık yedi yıl ikamet ettiği evinin bahçesinde misafirlere pilav, tatlı ve çay ikramıyla son buldu..

İlginizi Çekebilir

Pakistan’ın Meşhur Ulemasından Hüsnü Bayramoğlu Ağabey’e Ziyaret

Pakistan’ın meşhur ve sözü hücccet kabul edilen, Cãmiaturreşid Medreselerinin baş âlimlerinden, Allâme Ebu Lübâbe ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla HABERLER & Yorumlar
Abdullah YEĞİN Ağabeyi hasret ve rahmetle anıyoruz / Ömer ÖZCAN

07 Temmuz 2016'da vefat eden "Nurcuların Ağabeyi" sıfatıyla mevsuf merhum Abdullah YEĞİN Ağabeyi rahmet ve …

Kapat