Ana Sayfa / Yazarlar / Bediüzzaman’ın Ser ve Sır Kâtibi Âlim ve Velî Talebesi Mehmed Feyzi Efendi’nin (rha) Sohbetlerinden – 6 / Hasan ERDOĞAN

Bediüzzaman’ın Ser ve Sır Kâtibi Âlim ve Velî Talebesi Mehmed Feyzi Efendi’nin (rha) Sohbetlerinden – 6 / Hasan ERDOĞAN

Bunu paylaşınız

Miraç meselesinde müzakere ederken işyerinde bir abi: “Rü’yet olmadı, Allah c.c dünya gözü ile görülmez. Hz. Aişe r.a. vâlidemizin bu şekilde rivayet var” dedi. Tartışma oldu. Risale-i Nur’dan okudum tam ikna edemedim.

Her çözemediğim veya takıldığım mevzuda mukni cevap aldığım M. Feyzi Efendi r.aleyhe sordum.Aldığım cevap:
“Kardaşım Miraç hâdisesi Mekke’de oldu. Hz. Aişe vâlidemiz ile İzdivaç Medine’de oldu. O rivayet Rasulullah A.S.M. Efendimizin ruhî miraçları hakkında. Risale-i Nur’da ru’yet var. Dikkatli okuyun. Rasûlullah Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya gitmesi nass-ı âyet ile sabit olduğundan inkârı küfürdür. Bundan sonra Miraç ve ru’yetullahı (Allah’ı c.c. görmesi) inkâr etmek dalâlettir. Bunu inkâr edenler Âhirette Ru’yetullah’dan mahrum kalır. Miraç ruh ve beden ile oldu. Kaba-saba yoğun adamların Ay’a gittiğine inanıyorlar da baştanbaşa nur ve latif olan Rasulullah Efendimizin Miracına niye inanmıyorlar..

Hem ay’a gitmek marifet değil. Asıl orada Beytül İzzet’te Kur’anın aslı var. Onun fotoğrafını çekseler ya. Ay laciverdimsi bir küredir. Bir avuç toprak getiriyorlar insanları aldatmak için. Dunyada toprak kıtlığı mı var? Ay’da dünyadaki ma’denlerin aksı var. Onları keşfediyorlar. (Bu konu ilim adamları tarafından araştırılmalıdır.) Cennet- Cehennem Rasulullah A.S.M Efendimize gösterildi.” buyurdular.

Bunları sanki o anı yaşar gibi anlattılar. Ben de tam sürur ile doldum. Hayran kaldım. Ve bunca zaman geçti. Hâlâ unutamıyorum. Hâzâ min fadlı rabbî.

Miraç gibi pek çok mucizeleri ve sahih hadisleri inkâr eden ulema-ı sû’a (kötü âlimler)’a çok cevaplar var bu sohbetlerinde. Feteemmel. Anlayana.
Köre ne? Görene.!!!

Selam ve dua ile.

Yazar : Hasan ERDOĞAN

1957 Kastamonu doğumlu. İlk orta lise öğrenimini Kastamonu'da, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Bl.1975-1981'de tamamladı. 1979'da sıkıyönetim ve Ecevit zamanında tutuklandı. 12 gün Kastamonu Cezaevinde, 60 gün Mamak Askeri Cezaevinde zahiren suçsuz yattı. Ve siyaseti bırakıp bir tarikata bağlanma kararı aldı. 1979 sonbaharında M.FEYZI Efendi r.aleyh'i ve dolayısıyla Risale-i Nur'u ve dershaneleri tanıdı. 12 eylül darbesinde sonra NURCU'LUKTAN tutuklandı. İnayet-i İlahi ile 4.gün tahliye edildi, 6.6.1981'de o dönemdeki ilk beraat ve eserlerin iade kararını aldı. Askerlik görevini Kıbrıs'ta sakıncalı Asteğmen olarak tamamladı. Yongapan. A.Ş muhasebede işe başladı. Askerde evlendi 3 kızı 1 oğlu oldu.1989-1990 arası 3 donem Kastamonu Meslek Yüksek Okulu'nda işletme finansmanı ve borçlar hukuku dersi verdi. 1991'de gazeteciliğe başladı, sarı basın kartı aldı. 1994-1996 yıllarında İstanbul'da Damanyolu Tv'de çalıştı. Uyuşamayıp ayrıldı. Ve cep telefonu bayiliği yaptı. Biricik oğlu M.FEYZI'nin 13.5 yaşında vefatıyla 2003'te ticareti bırakıp bir nevi inzivaya çekildi. Kısa süreli bazı gazetelerde çalıştı. Çeşitli makaleleri yayınlandı. "Hür adam" filminde fahri danışmanlık yaptı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema dalinda Yüksek lisans yapıyor. M.FEYZI Efendi r.aleyh'den duyduklarını kitap ve belgesel, Bediüzzaman Said Nursi hazretleri r.a film ve dizi yapma gayretinde.

Web Sitesi
Tüm Yazıları Göster
Bunu paylaşınız

İlginizi Çekebilir

Allah Onları Kahretsin!

… Onlar (münafıklar) düşmandırlar, bu yüzden onlardan kaçınıp-sakının. Allah onları kahretsin; nasıl da çevriliyorlar. (Münafikun …

2 Yorumlar

  1. avatar

    Mirac’ta Rasülullah Efendimizin sav bütun hücreleri/zerreleri goz kesildi, Ruyetullah o sekilde vuku buldu.
    Ayda beytul makdis değili, Beytül İzzet Kütüphanesi var. Kuran-ı Kerim ilk olarak topluca oraya indirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Bir edebiyat ve sanat şahaseri Munacaat-ı Bediüzzaman / Prof. Dr. Himmet UÇ

Münacaat Bediüzzaman’ın bir edebi eseridir, duadır. Münacaat kurtuluş için yapılan duadır. Bediüzzaman’ın en sade ve …

Kapat