Ana Sayfa / Yazarlar / Elveda Derken Ey Şehri Ramazan / Hasan ERDOĞAN

Elveda Derken Ey Şehri Ramazan / Hasan ERDOĞAN

Beğendiyseniz lütfen paylaşınız.

Mübarek RAMAZAN-I ŞERİF maddi ve manevi rahmet ve bereketi ile geldi geçti. İnşaallah hakkıyla eda eden ve seksen üç seneden hayırlı leyle-i Kadiri de ihya edenlerden olmuşuzdur.
Bu mübarek ayda biraz seyahat etmek nasib oldu. 

Antalya; maddi manevi kasvetli, oruca saygı az, camiler yarı dolu. Korkuteli ve Elmalı maddi manevi güzel bir havası var.

Isparta; Risale-i Nur’un intişar merkezi olmak hasebiyle çok mübarek ve feyizli. Barla hakeza. Üstad r.a. Hazretlerinin Isparta’daki evi sabaha kadar ihya ile nuraniyet ve feyiz deryası idi.

Gaziantep kadim bir medeniyet ile modern şehir merkezine dönmüş. Nazım Gökçek Külliyesi muhteşem. Taş ustalığının eşsiz eserleri ve camileri serin ve sükûnet ve de huzur veriyor. 

Şanlıurfa ise Peygamberler şehri. Yeni urfa ise betonarmeye teslim.
Halilurrahman Dergâh Camii ve çevresi Balıklı Göl çevre düzenlemesi ile çok güzel olmuş. Bediüzzaman Mevlidi ve leyle-i kadirde hıncahıc dolu idi. Elbette manevi hava had safhada idi.
İstanbul’daki gibi dünyevîleşme bu beldelerde de hakim maalesef ve maatteessüf. 

Maddi imkân ile imtihan zor gerçekten. Yokluk ile de öyle.
Resul-u Ekrem A.S.M. Efendimizin “Her şeyi unutturan fakirlikten ve azdıran zenginlikten sana sığınırım” ve “Sizin için kadın, makam ve malla imtihandan korkarım” mealindeki hâdis-i Şerif’te buna işaret ediyor.
Günümüzde buna; “Kasa, masa, nisa” diye kısaca izah eden meslektaşım Selim Çoraklı beye katılıyorum. 

Allah c.c. bizi bu imtihandan yüz akı ile çıkmak nasib eylesin. AMİN. 

Allah c.c. Ramazan Bayramımızı hakikî bayram eylesin. AMİN 

Yazımızı Bediüzzaman r.a. Hz.lerinin bayram tebrik mektubu ile bitirelim. 

Aziz, sıddık kardeşlerim!

   Sizin mübarek ramazan-ı şerifinizi tebrik ediyoruz. Cenab-ı Erhamü’r-Râhimîn bu ramazan-ı mübarekenin hürmetine Rahmeten li’l-âlemîn olan Resul-i Ekrem aleyhissalâtü vesselâmın ümmetine rahmetiyle imdat eylesin, âmin! Âsâr-ı gazab-ı İlahî olan âfat ve dalaletlerden muhafaza eylesin, âmin! Ve Risale-i Nur şakirdlerini neşr-i envar-ı Kur’aniyede muvaffak eylesin, âmin!  (Kastamonu Lâhikası)

Yazar : Hasan ERDOĞAN

1957 Kastamonu doğumlu. İlk orta lise öğrenimini Kastamonu'da, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Bl.1975-1981'de tamamladı. 1979'da sıkıyönetim ve Ecevit zamanında tutuklandı. 12 gün Kastamonu Cezaevinde, 60 gün Mamak Askeri Cezaevinde zahiren suçsuz yattı. Ve siyaseti bırakıp bir tarikata bağlanma kararı aldı. 1979 sonbaharında M.FEYZI Efendi r.aleyh'i ve dolayısıyla Risale-i Nur'u ve dershaneleri tanıdı. 12 eylül darbesinde sonra NURCU'LUKTAN tutuklandı. İnayet-i İlahi ile 4.gün tahliye edildi, 6.6.1981'de o dönemdeki ilk beraat ve eserlerin iade kararını aldı. Askerlik görevini Kıbrıs'ta sakıncalı Asteğmen olarak tamamladı. Yongapan. A.Ş muhasebede işe başladı. Askerde evlendi 3 kızı 1 oğlu oldu.1989-1990 arası 3 donem Kastamonu Meslek Yüksek Okulu'nda işletme finansmanı ve borçlar hukuku dersi verdi. 1991'de gazeteciliğe başladı, sarı basın kartı aldı. 1994-1996 yıllarında İstanbul'da Damanyolu Tv'de çalıştı. Uyuşamayıp ayrıldı. Ve cep telefonu bayiliği yaptı. Biricik oğlu M.FEYZI'nin 13.5 yaşında vefatıyla 2003'te ticareti bırakıp bir nevi inzivaya çekildi. Kısa süreli bazı gazetelerde çalıştı. Çeşitli makaleleri yayınlandı. "Hür adam" filminde fahri danışmanlık yaptı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema dalinda Yüksek lisans yapıyor. M.FEYZI Efendi r.aleyh'den duyduklarını kitap ve belgesel, Bediüzzaman Said Nursi hazretleri r.a film ve dizi yapma gayretinde.

Web Sitesi
Tüm Yazıları Göster
Beğendiyseniz lütfen paylaşınız.

İlginizi Çekebilir

Cin Sûresi Meal Tefsiri

72 / CİN SÛRESİ Cin sûresi Mekkîdir, yirmi sekiz âyettir. Ağırlıklı olarak cinlerden bahsettiği için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Fıtır Sadakası (Fitre) Hakkında Merak Edilenler

FITIR SADAKASI (FİTRE) NEDİR? Fıtır sadakası nedir? Fıtır sadakası ile ilgili hadisler nelerdir? Fitre ile …

Kapat