Ana Sayfa / Yazarlar / Farklılıklarımız zenginliğimizdir / Yunus MÜREBBİ

Farklılıklarımız zenginliğimizdir / Yunus MÜREBBİ

Beğendiyseniz lütfen paylaşınız.

Ü Ü

Yunus MÜREBBİ

FARKLILIKLARIMIZ ZENGİNLİĞİMİZDİR

Kastamonu Üniversitesi Yenilikçi Gençlik Kulübü, Ekonomist ve Siyasetçi Tuna Bekleviç’i konuk etti.

2000 yılında genç arkadaşlarıyla birlikte kurduğu Ekonomistler Platformu ve 2006 yılında yine genç bir ekiple kurduğu Güçlü Türkiye Partisi ile kamuoyunun dikkatlerini üzerine toplayan Bekleviç, “Güçlü Türkiye Yolunda Gençlerin Rolü” konulu konferans için ilimize geldi.

K.Ü. 3 Mart Konferans Salonunda gerçekleşen konferansta siyaset ve ekonomi dünyasında edindiği tecrübeleri üniversite gençliği ile paylaşan Bekleviç: farklı görüşlerin, farklı düşüncelerin, farklı ideolojilerin kutuplaşma değil zenginlik unsuru olarak görülmesi ve değerlendirilmesinin önemine vurgu yaparken, geleceği imar edecek olanların bugünün gençleri olduğunu ve geleceği inşa edecek kadroların da kendilerini donanımlı olarak bu misyon için hazırlamalarının gerektiğinin altını çizdi.

Özellikle soru – cevap bölümünde öğrencilerden gelen sorulara verdiği cevaplarla gençliğin üretken, bilinçli, eğitimli ve farklı görüşlere saygılı bir çerçeve çizmesi yönünde tavsiyelerde bulunan Tuna Bekleviç’in konferansına üniversite öğrencilerinin ilgisinin ve katılımının yüksek olması dikkatlerden kaçmadı.

Yenilikçi Gençlik Kulübü Danışman Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Eğilmez, kulübün yaptığı bu etkinliğin gençlerin vizyon ve misyonunun gelişmesinde sağlayacağı katkıya dikkat çekerek, organizasyonu düzenleyen öğrencileri kutladı ve bu tür etkinliklerin artmasını temenni etti.

Yenilikçi Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahman Gökdere de geleceğin Türkiyesi’ni inşa eden kadrolar içinde yer almanın bugünden o hedefe yönelmekle mümkün olduğunu ifade ederek, Tuna Bekleviç gibi gerek siyaset gerekse ekonomi alanlarında önemli tecrübeler edinmiş birisinin bilgi ve birikiminden yararlanmak amacıyla böyle bir etkinliği düşündüklerini ve üniversite gençliğinin yoğun katılım ve beğenisinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Beğendiyseniz lütfen paylaşınız.

İlginizi Çekebilir

Cin Sûresi Meal Tefsiri

72 / CİN SÛRESİ Cin sûresi Mekkîdir, yirmi sekiz âyettir. Ağırlıklı olarak cinlerden bahsettiği için …

Daha fazla Yazarlar
Bediüzzaman, Materyalizm ve Natüralizm / Himmet Uç

Prof. Dr. Himmet Uç Bediüzzaman, Materyalizm ve Natüralizm Zübeyr Abi Konferansta “Akif bir üdeba meclisinde …

Kapat