Ana Sayfa / Yazarlar / FETÖ İhaneti ve Cemaatler / Vehbi KARA

FETÖ İhaneti ve Cemaatler / Vehbi KARA

Bunu paylaşınız

FETÖ örgütü İslam âlemini boğmak ve özellikle de Türkiye’de gelişen hamiyetli insanların önünü kesmek için kurulmuştur. Kurucuları arasında bilumum İslam düşmanları yer almıştır. ABD’deki Yahudi lobisi, CIA, MOSSAD, Sabetaycılar, Papalık en belirgin destekçileri olup fitne hareketine hala devam etmektedirler.

Süfyaniyetin 4. Rüknü olarak gösterdiğim Fetullah Gülen hakkında çok sayıda yazı yayınladım. Yazıda kullandığım kaynaklar başta Kuran ayetleri olmak üzere ahirzaman hadisleri ve muteber İslam âlimlerinin kitaplarıdır. Dileyenler bu konuda sayısız makaleyi internetten indirip okuyabilirler.

FETÖ ile alakalı olarak bazı dostlarımdan aldığım yazıları ise sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle İslam âlemi içine atılmaya çalışılan fitneleri bu sayede daha iyi anlayacak ve gerekli önlemleri alabileceğiz…

Öncelikle FETÖ ihanetinden sonra diğer cemaatler ile ilgili olarak yürütülen karalama çabalarının iç yüzünü anlamaya çalışalım:

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı şura kararında da ifade edildiği gibi FETÖ bir cemaat değildir. CIA başta olmak üzere İslam düşmanları tarafından Türkiye’de ve İslam âleminde fitne çıkarmak yani kaos ve kargaşa meydana getirmek için kurulmuştur. Bu iş için en faydalısı olarak gördükleri “cemaat” yapısı seçilmiştir. Bu durum 1971 yılında fark edilmiş ve ilk olarak Bediüzzaman’ın talebelerinden Ahmet Hüsrev Efendi tarafından dile getirilmiştir. Daha sonraki yıllarda benim gibi yüzlerce araştırmacı ve yazar bu dehşetli fitneyi yazıları ile dile getirmişlerdir.

Diğer cemaatler ile mukayese edildiğinde en belirgin olarak FETÖ örgütünde şu hususlar öne çıkmaktadır:

  1. Sürekli olarak milletten para toplanmaktadır.
  2. Her fırsatta devlet kademelerinde makam mevki kapmak peşinde koşulur.
  3. Millete ve çocuklarımıza İslam’ı anlatmak yerine siyasetle meşgul olmalarını öğütlemektedirler.
  4. İnsanlara Kuran’ı ve Peygamberimizi anlatmak, namaz başta olmak üzere helal ve haramları göstermek yerine devlet içinde yapılanmayı esas almışlardır.
  5. Amaca ulaşmak için her yolu hatta İslam’a aykırı fiilleri işlemekten asla çekinmeyen bir yol takip etmektedirler.

Cemaatlerde ise böylesine İslam’a aykırı bir usul ve yöntemi görmek mümkün değildir. Belki bazı dünyevi konularda maslahat vardır niyeti ile dünyevi mevkilere ve maddi imkânlara bir miktar önem verilmiş olsa bile asla FETÖ örgütünün iğrenç yollarına bulaşmamışlardır.

Cemaaler genel olarak helal ve haramı anlatma gayreti içinde çocuklarımıza kutsal kitabımız olan Kuran’ı öğretmeye çalışmaktadırlar. Gençleri namaza teşvik etmek maksadı ile organizasyonlar düzenleyip İslam’ın güzel ahlakını yaşamaya gayret göstermektedirler.

Bu hali ile bir çok cemaati tebrik edip alkışlamak gerekirken FETÖ yüzünden çamur atmak akıllı bir insanın işi değildir. Cehaletten başka bir izah tarzı yoktur.

Eğer FETÖ istismarı gibi bir yönüne bakmak istiyor isek Kuran ve sünnet mihengine vurmak lazımdır. Örneğin sahte diplomalı bir doktorun bilerek hastalara zarar verdiğini görseniz hastalandığınız zaman “bütün doktorlar böyledir” diyerek tedaviye gitmez misiniz? Aynen öyle de FETÖ örgütü hain çıktı diye tüm cemaatlerden istifade etmeyi reddetmek çok büyük bir hatadır.

Sonraki yazımızda da cemaatlere gerek olup olmadığını, neden farklı farklı cemaatler, tarikatlar olduğunu anlamaya çalışalım, vesselam…

Yazar : Vehbi KARA

Dr. Vehbi KARA, 1965 Yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta eğitimini yine İstanbul’da tamamladıktan sonra 1982 yılında Deniz Harp Okuluna girerek askeri öğrenci olarak eğitimine devam etti. 1986 Yılında Kontrol Sistemleri bölümünden Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak mezun olduktan sonra Teğmen rütbesi ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı savaş gemilerinde ve karargâh birimlerinde deniz subayı olarak görev yaptı. Savaş gemilerinde güdümlü mermi ve top atışlarında birincilik kazanmıştır. 1997’de Yüzbaşı rütbesinde iken askerlik mesleğinden ayrıldı ve ticaret gemilerinde çalışmaya başladı. Gemi Kaptanı olarak çeşitli ülkelere ait 30’dan fazla ticari gemide görev yapmış çalıştığı firmalardan ödüller almıştır. 2011 Yılında Araştırmacı kadrosu ile İstanbul Üniversitesinde göreve başladı ve halen de bu üniversitenin Su Ürünleri Fakültesinde ve Mühendislik Fakültesinde denizcilikle ilgili meslek dersleri öğretmenliği görevini yürütmektedir. 1997 Yılında İstanbul Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Uluslararası İlişkiler Bölümünde “Petrole Dayalı Stratejiler ve Uluslararası İlişkilerde Petrolün Rolü” isimli çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2015 Yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri Bölümünde “Çalışma İlişkileri Açısından Kapitalizm Sonrası Dönem: Malikiyet ve Serbestiyet Devri” başlıklı çalışması ile doktora eğitimini tamamlamıştır. Uzakyol Kaptanı yeterliliğinde gemi kaptanlığı, Denizci Eğitimci Belgesi ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği sertifikaları mevcuttur. Denizcilik, askerlik, tarih ve iktisat konularında çeşitli dergi, gazete ve internet sitelerinde makaleler yazan Vehbi KARA’nın “Bahriyede 15 Yıl” ve “Altı Ayda Altı Kıta” isimli iki kitabı bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Tüm Yazıları Göster
Bunu paylaşınız

İlginizi Çekebilir

Yüz Deveden Bir Deve Gibi…

“Bugün Allah için ne yaptın”dan, “Allah bugün benim için ne yaptı”ya doğru hızla ilerliyoruz. *** …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Kandil gecelerinin oruçları ne zaman tutulur?

Kandil gecelerinin oruçları geceden önceki gün mü sonraki gün mü tutulur? Kandil gecesi akşam namazından başlar …

Kapat