Ana Sayfa / KASTAMONU / Kastamonu Bilgi-Belge / Geçmişten Bugüne Kastamonu Valileri

Geçmişten Bugüne Kastamonu Valileri

KASTAMONU VALİLERİ

(1838-2003)

           
1-) Hüseyin Paşa

 

 2-) Halim Paşa  
1838-1841 1841-1842
  
3-) Selim Paşa   4-) Fahrettin Akkutlu  
Şubat 1842-Ağustos 1843 01.10.1962 -27.06.1964
  
5-) Esat Bey   6- ) Salih Ağa  
Eylül 1843 -Ağustos 1844 Ağustos 1844-Aralık 1845
  
7-) Mustafa Paşa   8 ) Sami Ebubekir Paşa  
Aralık 1845-Temmuz 1847 Temmuz 1847-Ekim 1848
  
9-) Selim Mehmet Paşa

 

10-) Safveti Musa Paşa  
Ekim 1848-Ekim 1849 Ekim 1849-Aralık 1850
 
11-) Hamdi Mahmut Paşa   12-) Hamdi Paşa  
20.12.1850-Ocak 1855 Ocak 1855-Mart 1855
 
13-) İsmet Paşa    14-) Ragıp Paşa  
Mart 1855-Kasım 1855 Kasım 1855-Ocak 1856
 
15-) Namık Paşa   16-) İsmail Paşa  
Ocak 1856-Mart 1856 Mart 1856-Haziran 1859
 
17-) Mehmet Paşa   18-) Ramiz Paşa  
Haziran 1859- Kasım 1859 Kasım 1859- Kasım 1861
  
19-) Hasan Hüsnü Paşa   20-) Rıza Bey  
04.11.1861 – 26.12.1863 26.12.1863- 7.9.1865
 
21-) Mehmet Reşit Paşa   22-) İsmail Rahmi Paşa  
05.09.1865- 30.06.1866  30.06.1866 – 22.07.1866
 
23-) Tevfik Paşa   24-) Ethem Pertev Paşa  
07.06.1867- 28.11.1867 04.09.1871- 07.01.1873
 
25-) Mehmet Asım Paşa   26-) Emin Paşa  
18.01.1873 – 13.03.1873 12.05.1873 – 08.06.1873
 
27-) Mahmut Nedim Paşa

 

28-) Hacı Ali Paşa  
09.06.1873 – 13.08.1873 18.08.1873 – 06.06.1874
 
29-) Hacı Naşit Paşa   30-) Nafi Efendi  
07.06.1874 – 25.09.1875 26.09.1875 – 31.12.1876
 
31-) Tosun Paşa   32 -) Mehmet Tevfik Paşa

 

01.01.1877 – 11.02.1878 12.02.1878 – 10.12.1878
 
33- ) Mehmet Said Paşa

 

 34- ) Arif Paşa  
11.12.1878 – 01.08.1879 03.09.1879 – 04.11.1879
 
35- Abdülhalim Galip Paşa   36-) Sırrı Paşa  
05.11.1879 – 07.11.1881 08.11.1881 – 04.01.1883
  
37-) Abdurrahman Nurettin Paşa

38-) Faik Paşa  
12.01.1883 – 13.10.1891 27.03.1892 – 18.08.1894
  
39-) Halit Bey

 

40-) Refik Bey  
12.09.1894 – 07.05.1896 06.06.1896 – 04.07.1897
  
41-) Mehmet Enis Paşa

42-) Nazım Paşa
01.08.1897 – 01.02.1906 25.04.1906 – 03.09.1907
 
43-) Fuat Bey   44-) Ali Rıza Bey  
24.03.1907 – 30.07.1908 16.09.1908 – 24.02.1909
 
45-) Ömer Ali Bey    46-) Mehmet Hüsnü (Zadil) Bey
08.03.1909 – 22.07.1909 04.08.1909 – 12.09.1910
 
47- ) Süleyman Nazif Bey 48-) Ali Galip Paşa
28.12.1910 – 21.08.1911 30.08.1911 – 08.02.1912
 
49-) Emin Bey   50- ) Mehmet Galip Bey  
08.02.1912 – 19.09.1912 19.09.1912 – 10.06.1913
  
51-) Mehmet Reşit Paşa 52-) Atıf Bey  
10.06.1913 – 13.09.1915 10.11.1920 – 07.04.1921 18.10.1915 – 01.06.1918                 13.10.1918 – 04.11.1918
 
53-) İbrahim Hakkı Bey   54-) Ahmet Cemal Bey
28.12.1918 – 07.08.1919  19.11.1919 – 24.10.1920
 
55-) Süleyman Sami Bey   56-) Ali Haydar Bey  
13.04.1921 – 08.05.1921 08.05.1921 – 07.08.1921
 
57-) Hamit Bey   58-) Refet Bey
14.08.1921 – 16.08.1921 28.08.1921 – 10.08.1922
 
59-) Süleyman Necmi Selmel

60-) Ferit Recai Bey
21.08.1922 – 21.04.1923 22.04.1923 – 09.08.1923

CUMHURİYET DÖNEMİ

61-) Hüseyin Fatim Güvendiren 62-) Müştak Lütfi Gürsan
15.08.1923 – 04.12.1926 02.01.1927 – 17.08.1927

 

63-) Ahmet Mithat Kalabalık    64-) İsmail Adil Güven
24.08.1927 – 12.10.1927 08.11.1927 – 16.02.1928

 

65-) Ahmet Murat Germen  66-) Ali Fuat Baturay

25.03.1928 – 03.06.1933 30.06.1933 – 13.09.1934
 
67-) Mustafa Fazıl Özelçi 68-) Tevfik Talat Hıtay

21.09.1934 – 13.07.1935 01.11.1935 – 08.09.1936
 
69-) Mehmet Avni Doğan 70-) Dr.Ahmet Mithat Altıok

28.09.1936 – 18.07.1940 27.07.1940 – 14.07.1947
  
71-) Gafur Soylu 72-) Hasip Koylan

30.07.1947 – 20.11.1947 01.03.1948 – 18.03.1949
  
73-) Tevfik Sırrı Gür 74-) Nurettin Aynuksa

18.03.1949 – 08.06.1950 27.06.1950 – 17.01.1952
  
75-) B.Şevket Özenalp 76-) Niyazi Akı
14.12.1952 – 20.02.1953 23.07.1953 – 14.04.1955
 
77-) Mehmet Rebii Karatekin  78- ) Asım Rıza Büyüklü
30.04.1955 – 30.05.1960 12.06.1960 – 28.10.1960
 
79-) Atıf Saha Tahıl 80-) Necdet Yalçın
04.11.1960 – 12.02.1961 20.02.1961 – 02.01.1966
 
81-) Hasan Basri Kurdoğlu 82-) Sabahattin Savacı
27.01.1966 – 27.07.1970 29.07.1970 – 22.08.1971
 
83-) M.Turan Beyazıt 84-) Bedri Eser
22.08.1971 – 22.06.1972 12.07.1972 – 21.05.1975
  
85-) Mekin Sarıoğlu 86-) İlhan Yılmaz Erenel
22.07.1975 – 17.02.1978  18.02.1978 – 03.12.1979
 
87-) Mustafa Gönül 88-) Ahmet Sadullah Verel
11.12.1979 – 27.10.1980 04.11.1980 – 09.11.1981
 
89-) Orhan Pirler 90-) Kamil Demircioğlu
15.11.1980 – 03.02.1984 12.02.1984 – 12.12.1986                 21.02.1992 – 25.09.1993
 
91-) Nur Doğan Topaloğlu 92-) İsmail Günindi

27.12.1986 – 16.08.1988 16.08.1988 – 19.02.1992
 
93-) Özdemir Hanoğlu 94-) Aydın Arslan
10.09.1993 – 08.04.1996 17.04.1996 – 10.09.1997
 
95-) Enis Yeter      
15.09.1997 -10.07.2003

Son valiler:

96- Mustafa Kara (28 Ekim 2003 – 30 Kasım 2007

 

 

 

 

 

97- Nurullah Çakır (12 Aralık 2007 – Ağustos 2008)

 

98- Mustafa Kara (Ağustos 2008 – Aralık 2010

 

 

99- Erdoğan Bektaş (Aralık 2010 – Haziran 2014)

 

 

100- Şehmus Günaydın (23 Mayıs 2014 – 30 Mayıs 2016)

 

 

101- Yaşar Karadeniz (21.06.2017 – …)

İlginizi Çekebilir

İlim ve Kültür Merkezi Olarak Kastamonu

Yazan: Yavuz UNAT Kastamonu Üniversitesi Felsefe Bölümü • Bilinen geçmişi; Hitit İmparatorluğu ile başlayan Kastamonu kentine Hititlerden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kastamonu Bilgi-Belge
1. Dünya Savaşı Sonrası Kastamonu’da Âsâyiş Durumu – I

A- 1. Dünya Savaşı Sonrası Âsâyiş Olaylarının Kastamonu Basınına Yansıması Yazar: Muharrem KOÇ * Devamı …

Kapat