Ana Sayfa / HABERLER & Yorumlar / Hüsnü Bayramoğlu Ağabey’den Bayram Mesajı

Hüsnü Bayramoğlu Ağabey’den Bayram Mesajı

Bunu paylaşınız

Üstad Bediüzzaman’ın hayattaki tek yakın talebesi ve hizmetkârı Hüsnü Bayramoğlu Ağabey, Ramazan Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı. Tebrik metni şöyle:

Aziz sıddık kardeşlerimiz!

Evvela: Bayramınızı tebrik eder, üstadımızın ifadesi ile Cenabı haktan bu bayramın sürurunu hakiki ve geniş umumi sürura mukaddeme ve vesile eylemesini niyaz eyleriz.

Saniyen: Türkiye alemi islama uhuvvet ve beraberlik sırrıyla önder olarak maddi ve manevi terakkiyatlarda en azami şekilde ulaşmakta muvaffak olmasının sevinçlerini de bu bayramla beraber yaşıyoruz.

Salisen: Sağlam imanlı vatanını milletini devletini seven gençliğe vesile olan değerler eğitimi derslerininde müjdelerle dolu devamını görmekle sürurlu bayramlar idrak ediyoruz.
Bu yaz tatilinde memleketin ve vatanın muhafazasına selametine gençelerin uyanmasına ve hakikatları görüp öğrenmesine vesile olan iman ve ahlak derslerinin devamını ve istifade ve istifaza edilmesini ruhu canla tebrik ediyor, çok müsbet netice verecek olan bu hizmetlerin ayrı büyük bir bayram olduğunu görüyoruz.

Üstadımızın hayattayken yazmış olduğu bayram tebrikini hizmette canlı bir numune olarak arz ediyoruz:

Bayramınızı tebrik ve hizmetinizi takdir ve muvaffakıyetinize dua ederek Hâlık-ı Rahîm’e hadsiz şükür ederim ki; sizler gibi sebatkâr ve fedakâr kardeşleri Risalet-ün Nur’a sahib ve naşir yapmış. Ben sizleri düşündükçe, ruhum inşirah ve kalbim ferahlarla dolar. Daha dünyadan gitmek benim için medar-ı teessüf olamaz. Sizler kaldıkça ben yaşıyorum diye mevte dostane bakıyorum, ecelimi telaşsız bekliyorum. Allah sizden ebeden razı olsun. Âmîn, âmîn, âmîn.

Cenabı hak bizlere Risale-i Nura tam sadakat ve kanaatle hizmet etmek ve hizmetkar olmak nasip etsin amin.

Said Nursi Hazretlerinin
Talebesi ve Hizmetkârı
Hüsnü BAYRAMOĞLU

Bunu paylaşınız

İlginizi Çekebilir

Göçmenler sırtımızdaki yük mü?

Göçmen karşıtlığının beslendiği temel iddialara bakıldığında, önemli bir kısmının ekonomik argümanlar olduğu görülüyor. Prof. Dr. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla HABERLER & Yorumlar
Ramazan Bayramında Değerlendirmemiz Gereken 3 Faziletli Vakit

Şevval ayının birinci günü olan Ramazan Bayramı ve Zilhicce’nin onuncu günü olan Kurban Bayramı günlerine …

Kapat