Ana Sayfa / Yazarlar / Köleler köleleri eziyor. / Murat PADAK

Köleler köleleri eziyor. / Murat PADAK

Bir zamanlar Amerika’da iki sınıf köle vardı: Tarlada çalışan ve evlerde çalışan köleler.

Tarlada çalışan kölelerin hayatları çok zordu. Gün boyu güneşin altında çalışıyor, tehlikeli işlerde çalışıyor ve güneş çarpması, yılan sokması, açlık ve susuzluktan ölüyorlardı. Çoğu zaman yiyecek bir şey bulamıyor, soğuk su, temiz elbise bulamıyorlardı.

Bunun yanında evlerde çalışan köleler daha konforlu bir hayat sürüyorlardı. Efendilerinden kalan yemekleri yiyor, onların eski elbiselerini giyiyor, en azından korunaklı bir yerde yaşıyorlardı.

Tarlalarda çalışan köleler özgürlüklerine kavuşmak için plan kuruyor, bu planlarına ev kölelerini de dahil ediyorlardı. Ama her seferinde ayaklanma olmadan bastırılıyorlardı. Ele başları ibret olsun diye asılıyordu. Bunları ispiyonlayan evde yaşayan kölelerdi. Evdeki köleler özgür kalmak yerine efendilerinin artıkları ile beslenmeye razıydılar.

Yeni dünya düzeninde durum aynen böyledir. Herkes dünyanın beşten büyük olduğunu biliyor. Bazıları bu düzene karşı çıkmak istiyor ama ev köleleri bu beş ülkenin artıkları ile beslenmeye alışmış ve bu alışkanlığı bırakmak istemiyor.

İlginizi Çekebilir

‘Cehennem Ebedî Değil’e Heveslenmek..

  ❌ Cehennem sonsuz değil. ✔️ Maide 37 “Oradan çıkmazlar” diyor? ❌ Belirli bir süre …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Dualarla Göreve Başlayan Erdoğan’a Biz de Dua Ediyoruz / Vehbi KARA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevine dualarla başladı. Önce kendisi sonra da Diyanet İşleri Başkanının dualarını dinledik. Bu …

Kapat