Ana Sayfa / HABERLER & Yorumlar / Mehmed Feyzi Efendi Kastamonu’da Dualarla Anıldı

Mehmed Feyzi Efendi Kastamonu’da Dualarla Anıldı

Bunu paylaşınız

Mehmet Feyzi Efendi, Vefatının 30. Yılında Anıldı

Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin yakın talebelerinden, Kastamonu’nun son dönem manevi önder ve rehberlerinden Mehmet Feyzi Efendi, kabri başında dualarla anıldı, ardından da bir konferansla hayatı, hizmetlerinin önemi ele alındı.

Mehmed Feyzi Efendi, Üstadı Bediüzzaman ve arkadaşlarıyla, Denizli Mahkemesi / Hapsi günlerinde

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı TÜRKAV ve Kutlu Bilgi Derneği tarafından düzenlenen geleneksel anma programı 3 Mart 2019 Pazar günü Gümüşlüce Kabristanlığında saat 11 sularında başladı.

Programa, Mehmet Feyzi Efendi’nin din, iman, vatan, millet, milli birlik konularına vurgu yapan nasihatlerinden derlemeler aktarıldı.
Ardından değişik camilerde ve kurumlarda görev yapan güzide hafızlar tarafından Yasin-i Şerif ve Kuran-ı Kerim’den kısa sureler, ayeti kerimer okundu, ilahiyatçı Sıtkı Önder tarafından okunan hatimlerin ve Yasin-i Şeriflerin duası yapıldı.
Kastamonu halkının, siyasilerin, sivil toplum örgütlerinin yoğun katılım gösterdiği programın kabristandaki bölümü pilav ayran ikramıyla son buldu.

Mehmet Feyzi Efendi’yi anma etkinliklerinin ikinci bölümü, Kastamonu Belediyesi Grand Moni Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansla devam etti.

Kastamonu Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden ve Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı Başkanı Dr. Muharrem Avcı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferans, Yılanlı Camii İmam Hatibi Hafız Suat Kurt’un Ku’ran tilavetiyle başladı.
TÜRKAV Başkanı Abdullah Ünal yaptığı açış ve selamlama konuşmasında Türkav’ın kuruluşundan bu yana Kastamonu’da yaptıkları faaliyetlerden, kültür ve medeniyetin yaşatılması çabalarından, gelenekselleşen etkinliklerinden bahsetti. Katılımcılara, destek sunanlara teşekkürlerini ifade ettiler.

Daha sonra söz alan Muharrem Avcı, Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatından, fikriyatından, sözlerinden, kadim irfan kültürümüzün devamı olarak halkımız ve insanımız üzerinde bıraktığı etkilerden, çektikleri çilelere, maruz kaldıkları eziyetlere rağmen bu toplumun İslamla bağının kopmaması için verdiği mücadeleden, bıraktığı izlerden bahsettiler.

Bunu paylaşınız

İlginizi Çekebilir

İğdenin Faydaları

İğde zeytinsi ve çekirdekli bir meyvedir. Avrupa ve Asya’dan Amerika’ya taşınmıştır. Meyveleri yazın son, sonbaharın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla HABERLER & Yorumlar
Bediüzzaman’ın Talebesi’nden Üç Aylar Lâhikası

Bediüzzaman Said Nursî Hazretlerinin hayattaki tek vekil/vâris talebesi Hüsnü Bayramoğlu Ağabey, müminlerin yaklaşan Şuhûr-u Selâselerini …

Kapat