Ana Sayfa / Yazarlar / Mehmed Feyzi Efendi’nin 30. Vefat Yıldönümü

Mehmed Feyzi Efendi’nin 30. Vefat Yıldönümü

Bunu paylaşınız
M.FEYZİ Efendi’nin (r.aleyh) 30.Vefat Yıl Dönümü 
Bugün 30 yıl oldu vuslata ereli. 
10 yıl sohbetlerinde bulundum. 
Hâlâ kulaklarımda.  
“Sahabe efendilerimiz kulaktan sıvarıldı. Sohbette insibağ vardır” derlerdi. 
Çok şükür ve hamdü senalar olsun Rabbime. İstifade etmek nasib oldu. 
Risale-i Nur’u ve üstad Bediüzzaman Said Nursi (r.a.) Hazretlerini tanımama vesile oldular. Haza min fadlı Rabbi. 
Üstad r.a hz.lerinin vasiyetinde vãrisleri arasında yok Hulusi Efendi (r.aleyh) gibi.
Bunu vakıf ve vâkıf bir abiye sordum. Cevaben:
“-Kardeşim onlar üstad hazretlerinin manevi vârisleridir” dedi.
El hak, Amenna ve saddakna dedim.
Evet hakikaten öyle. 
Resul-u Ekrem Aleyhisselatü Vesselam efendimize sireten ve sureten benzeyen ve üstad Bediüzzaman Said Nursi (r.a) hz.lerinin sâdık bir talebesi olup hal ve kaliyle yaşayan M.Feyzi Efendi r.aleyh Peygamber efendimizin Mi’rac’a çıktığının yad edildiği Mi’rac kandili olan cumartesi günü ikindi vakti vuslata erdi. Ve üstad gibi mübarek gün ve Mart ayında. Rahmetullahi aleyhim ecmain.  Amin.
Üstad hazretleri için:
“-O bir aslandı biz kedi gibi yanında olduk. Onun ayağının kiri olamayız” diyerek tevazuun zirvesinde olduğunu gösterirdi. Biz de mahcubiyet içinde kalırdık. Böyle bir zâtı tanıyıp sohbetlerinde bulunduğum için ne kadar hamd ve şükretsem azdır. 
Sohbetlerini yazıyorum. İnşaallah neşrolur. Burada da zaman zaman yazıyorum ve derslerde yeri geldiğinde anlatıyorum. Görmeyen ve hakkında sui zan edenlere acıyor, gerekeni söylüyorum. 
Evet meyveli ağaç taşlanır. 
Hiç bir enbiya aleyhimüsselam ve evliya, asfiya, ulema k.s. zamanında tam anlaşılmamış. Ve çok zulümlere eziyetlere maruz kalmış. Hikmet-i İlâhî. 
İyiler, salihler bir bir göçüyor dãrı bekaya. Ahir zaman. İyiler gidecek. Kıyamet kâfirlerin başında kopacak. 
Allah (c.c.) Bizlere kâmil iman ve bu imanla dârı bekaya göçmek nasib eylesin. Amin. 
Selam ve dua ile saygılar. 
Fî Emanillah. 

Yazar : Hasan ERDOĞAN

1957 Kastamonu doğumlu. İlk orta lise öğrenimini Kastamonu'da, yüksek öğrenimini Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Bl.1975-1981'de tamamladı. 1979'da sıkıyönetim ve Ecevit zamanında tutuklandı. 12 gün Kastamonu Cezaevinde, 60 gün Mamak Askeri Cezaevinde zahiren suçsuz yattı. Ve siyaseti bırakıp bir tarikata bağlanma kararı aldı. 1979 sonbaharında M.FEYZI Efendi r.aleyh'i ve dolayısıyla Risale-i Nur'u ve dershaneleri tanıdı. 12 eylül darbesinde sonra NURCU'LUKTAN tutuklandı. İnayet-i İlahi ile 4.gün tahliye edildi, 6.6.1981'de o dönemdeki ilk beraat ve eserlerin iade kararını aldı. Askerlik görevini Kıbrıs'ta sakıncalı Asteğmen olarak tamamladı. Yongapan. A.Ş muhasebede işe başladı. Askerde evlendi 3 kızı 1 oğlu oldu.1989-1990 arası 3 donem Kastamonu Meslek Yüksek Okulu'nda işletme finansmanı ve borçlar hukuku dersi verdi. 1991'de gazeteciliğe başladı, sarı basın kartı aldı. 1994-1996 yıllarında İstanbul'da Damanyolu Tv'de çalıştı. Uyuşamayıp ayrıldı. Ve cep telefonu bayiliği yaptı. Biricik oğlu M.FEYZI'nin 13.5 yaşında vefatıyla 2003'te ticareti bırakıp bir nevi inzivaya çekildi. Kısa süreli bazı gazetelerde çalıştı. Çeşitli makaleleri yayınlandı. "Hür adam" filminde fahri danışmanlık yaptı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema dalinda Yüksek lisans yapıyor. M.FEYZI Efendi r.aleyh'den duyduklarını kitap ve belgesel, Bediüzzaman Said Nursi hazretleri r.a film ve dizi yapma gayretinde.

Web Sitesi
Tüm Yazıları Göster
Bunu paylaşınız

İlginizi Çekebilir

Kamu Denetçiliği Kurumu 28 Şubat Mağdurlarının Yaralarını Sarıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Denetçiliği Kurumu, çok önemli bir karara imza atarak 28 Şubat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yazarlar
Isparta Üçüncü Kitap Fuarı

Isparta Belediye başkanının himayesinde Isparta’da geçen yıl da açılaın kitap fuarı bu sene 1 Mart …

Kapat